job  job  

حمله توئیتری ترامپ به تویوتا و حساسیت به مکزیک

در ژانویه سال گذشته بود که رویترز در گزارشی آورد: “تویوتا موتور حدود 150 میلیارد ین (1.3 میلیارد دلار) برای ساخت دو کارخانه جدید در مکزیک و چین هزینه خواهد کرد. به گفته منابع آگاه، کارخانه‌های جدید ظرفیت تولید سالانه تویوتا را حدود 300 هزار خودرو افزایش می‌دهند که شامل 200 هزار خودرو در مکزیک و 100 هزار خودرو در چین خواهد بود. کارخانه مکزیکی احتمالا در ایالت مرکزی گواناخواتو ساخته خواهد شد و نسل جدید سدان کورولا را برای بازار آمریکای شمالی تولید خواهد کرد. این نخستین کارخانه تولید خودروی سواری تویوتا در مکزیک خواهد بود.” اما حالا پس گذشت یک سال با آمدن ترامپ به کاخ سفید، به نظر می رسد تویوتا برای رسیدن به خیابان های آمریکا مسیر دشواری را پیش رو دارد.
زیرا در جدیدترین پیام توئیتری رئیس جمهور جدید آمریکا آمده است: “تویوتا موتور گفته که در مکزیک کارخانه ای می سازد تا کورولا بسازد و به آمریکا صادر کند. امکان ندارد. یا در آمریکا کارخانه بساز یا بیشتر مالیات بده!” لازم به ذکر است که در چند روز اخیر، شرکت فورد موتور بدنبال انتقاد شدید رییس جمهور منتخب آمریکا از برنامه سرمایه‌گذاری خارجی این شرکت، اعلام کرد ساخت کارخانه ۱.۶ میلیارد دلاری برنامه‌ریزی شده در مکزیک را لغو خواهد کرد و ۷۰۰ میلیون دلار در یک کارخانه میشیگان سرمایه‌گذاری می‌کند. مارک فیلدز، مدیرعامل فورد، اعلام کرد: در کارخانه فلت راک میشیگان، خودروهای برقی، هیبریدی و اتوماتیک جدیدی خواهد ساخت و ۷۰۰ شغل جدید ایجاد می‌کند. البته وی گفته است: تصمیم برای لغو کارخانه جدید در مکزیک نتیجه تقاضای ضعیف برای خودروهای کوچک در آمریکای شمالی بود و به دلیل پیروزی ترامپ در ریاست جمهوری نبوده است.
ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی مکررا اظهار کرده بود اگر برنده شود اجازه نخواهد داد فورد کارخانه جدیدی در مکزیک راه اندازی کند و مالیات سنگینی برای خودروهای وارداتی فورد تحمیل خواهد کرد. همچنین ترامپ تهدید کرده است برای جنرال موتورز که شماری از خودروهای شورلوت کروز را در مکزیک تولید می‌کند، مالیات سنگینی تحمیل کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

بازگشت به بالا


 width=250
Iran Iran


Iran
output_nrpmHy
Iran
Iran
Euratra
Iran

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر