واردات خودروهای سوئدی بیشتر از پورشه

Volvo XC90 Excellence 2016

ولوو شرکت صنایع سنگین سوئدی است، که در بین ایرانی ها نیز به عنوان سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن شناخته می شود اما تولید محصولات این شرکت خودروسازی فقط به ماشین آلات سنگین محدود نمی شود؛نگاهی به خیابان های شهرمان کافی است تا در بین انواع لوکس های وارداتی، خودروی ولوو سواری را هم مشاهده کنید.

آمار گمرک هم خود دلیلی بر این مدعاست بطوریکه در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سالجاری ۲۰۸ دستگاه خودرو ولوو به ارزش دلاری ۱۲,۰۴۴,۶۴۰ و ارزش ریالی ۳۶۹,۷۳۶,۶۹۷,۳۰۰ وارد کشور شده است.

از این تعداد ۲۰۵ دستگاه ولوو مدلXC90 و سه دستگاه ولوو مدل T6-AWD وارد شده است.

لازم به ذکر است که تعداد واردات این خودرو از پورشه هم پیشی گرفته است. (طبق آمار گمرک در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری تنها ۲۴ دستگاه خودرو پورشه وارد شده است.)

وقتی از بیرون به T6 AWD نگاه می‌کنیم، همراه با چرخ‌های ویژه ۲۰اینچی‌اش، ظاهر اسپرت ویژه‌ای پیدا کرده است و در مورد طراحی داخل کابین نیز می توان گفت که جمع و جور و ظریف است.
در زیر کاپوت T6 AWD یک موتور توربوی ۳ لیتری قرار دارد که قدرتی معادل ۳۰۰اسب‌بخار و گشتاوری برابر ۴۴۰٫۶ نیوتن‌متر تولید می‌کند.
این موتور با یک سیستم گیربکس گیرترونیک اتوماتیک ۶ سرعته و پدل‌شیفترهای روی فرمان همراه است. برای مصرف سوخت T6 با سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک، سازمان حفاظت محیط زیست امریکا برآوردی برابر ۱۳٫۸ لیتر در شهر و ۹٫۸ لیتر در جاده در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر داشته است.
ولوو XC60 T6 AWD می‌تواند در لیست گزینه‌های خانواده‌های در حال رشدی باشد که به دنبال یک وسیله نقلیه با قابلیت‌های زیاد و مناسب برای تمامی شرایط آب‌وهوایی هستند.
yjc.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*بازگشت به بالا


Reportage
output_nrpmHy
Iran

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر

notruf
     job