job  job  

واردات خودروهای سوئدی بیشتر از پورشه

Volvo XC90 Excellence 2016

ولوو شرکت صنایع سنگین سوئدی است، که در بین ایرانی ها نیز به عنوان سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن شناخته می شود اما تولید محصولات این شرکت خودروسازی فقط به ماشین آلات سنگین محدود نمی شود؛نگاهی به خیابان های شهرمان کافی است تا در بین انواع لوکس های وارداتی، خودروی ولوو سواری را هم مشاهده کنید.

آمار گمرک هم خود دلیلی بر این مدعاست بطوریکه در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سالجاری 208 دستگاه خودرو ولوو به ارزش دلاری 12,044,640 و ارزش ریالی 369,736,697,300 وارد کشور شده است.

از این تعداد 205 دستگاه ولوو مدلXC90 و سه دستگاه ولوو مدل T6-AWD وارد شده است.

لازم به ذکر است که تعداد واردات این خودرو از پورشه هم پیشی گرفته است. (طبق آمار گمرک در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری تنها 24 دستگاه خودرو پورشه وارد شده است.)

وقتی از بیرون به T6 AWD نگاه می‌کنیم، همراه با چرخ‌های ویژه 20اینچی‌اش، ظاهر اسپرت ویژه‌ای پیدا کرده است و در مورد طراحی داخل کابین نیز می توان گفت که جمع و جور و ظریف است.
در زیر کاپوت T6 AWD یک موتور توربوی 3 لیتری قرار دارد که قدرتی معادل 300اسب‌بخار و گشتاوری برابر 440.6 نیوتن‌متر تولید می‌کند.
این موتور با یک سیستم گیربکس گیرترونیک اتوماتیک 6 سرعته و پدل‌شیفترهای روی فرمان همراه است. برای مصرف سوخت T6 با سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک، سازمان حفاظت محیط زیست امریکا برآوردی برابر 13.8 لیتر در شهر و 9.8 لیتر در جاده در هر 100 کیلومتر در شهر داشته است.
ولوو XC60 T6 AWD می‌تواند در لیست گزینه‌های خانواده‌های در حال رشدی باشد که به دنبال یک وسیله نقلیه با قابلیت‌های زیاد و مناسب برای تمامی شرایط آب‌وهوایی هستند.
yjc.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

بازگشت به بالا


 width=250
Iran Iran


Iran
output_nrpmHy
Iran
Iran
Euratra
Iran

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر